NOWOŚĆ Invex Remedies - Suplement diety Betaina HCL + Witamina C

Data dodania: 2023-10-06 21:24:31, Wyświetlony 543 razy
Wrzuć na FacebookWykop!
NOWOŚĆ Invex Remedies - Suplement diety Betaina HCL + Witamina C
Polecamy nowy preparat Invex Remedies Suplement diety Betaina HCL + Witamina C w wegańskich kapsułkach.
 

Oto co mówi chemik i naukowiec - Stanisław Szczepaniak o samej betainie HCL:

Czym w ogóle jest betaina HCl?
Zacznijmy od podstaw, czyli betainy będącej pochodną aminokwasu glicyny. Betaina występuje naturalnie w organizmie, m.in. w soku żołądkowym, podobnie jak wytwarzany w żołądku kwas solny. Betaina HCl, czyli chlorowodorek betainy wytwarzany jest z betainy oraz kwasu solnego, a dostarczany zewnętrznie może zwiększać produkcję kwasu żołądkowego.
Jakie są korzyści dla organizmu człowieka stosującego betainę HCl?
W prawidłowo pracującym żołądku, dzięki m.in. obecności betainy, wytwarzana jest taka ilość kwasu solnego, która jest niezbędna do trawienia pokarmu, a następnie przyswojenia przez organizm składników odżywczych. Trzeba bowiem mieć świadomość, że zbyt mała ilość kwasu solnego wpływa m.in. na nieodpowiednie wchłanianie substancji odżywczych, szczególnie wapnia, magnezu, selenu, żelaza oraz witamin z grupy B, zwłaszcza witaminy B12.
A czy są jakieś sygnały wskazujące na niewystarczające wydzielanie kwasu solnego?
Tak, o zbyt niskiej produkcji kwasu solnego w żołądku dają nam znać m.in. przedłużające się problemy trawienne takie jak wzdęcia, brak apetytu (szczególnie na produkty wysokobiałkowe), gazy, zaparcia na zmianę z biegunkami. Sygnałem może być także zgaga, często wiązana wyłącznie z nadkwasotą żołądka. W przypadku niedoboru kwasu solnego zgaga spowodowana jest niedostateczną ilość enzymów trawiennych, wskutek czego trawienie trwa zbyt długo i zwieracz przełyku zaczyna przepuszczać treść żołądkową.
Gdzie możemy znaleźć betainę?
Betaina występuje m.in. w burakach, szpinaku, mięsie indyka, cielęcinie, wołowinie, czy produktach z pełnoziarnistych zbóż. Ale to nie wszystko.
Suplementacja betainy HCl, może wpływać na zwiększenie stężenie kwasu solnego w żołądku, stanowiąc wsparcie procesów trawienia.

Artykuły podobne do NOWOŚĆ Invex Remedies - Suplement diety Betaina HCL + Witamina C:
 • Elektrolit - nowy suplement zawierający minerały niezbędne dla utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej

  Elektrolit, suplement diety, który uzupełnia niedobór magnezu, potasu, wapnia, sodu i witaminy C w diecie. Zawiera minerały niezbędne dla utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej.
 • Nowość! Suplement diety Witamina D3+Omega-3

  Polecamy nowy preparat Invex Remedies, którego zadaniem jest suplementacja witaminy D3 w diecie oraz uzupełnienie codziennej diety w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) Omega 3+6+7+9.
 • NOWOŚĆ! - Witamina C + Magnez + Potas + Glutation

  Suplement Mt Witamina C+Magnez+Potas+Glutation jest produktem, którego zadaniem jest suplementacja witaminy C, magnezu, potasu oraz glutationu zredukowanego w organizmie. Glutation to niezwykle ważna substancja w budowaniu systemu odpornościowego, który w obecności witaminy c, potasu oraz magnezu poszerza swoje spectrum działania....
 • Bio-chelat Zn-Cu-Cr

  Suplement bio-chelat Zn-Cu-Cr szczególnie polecany osobom chorym na cukrzycę, osobom narażonym na ciągły stres oraz nadmierny wysiłek. Pomaga w zapobieganiu otyłości. Zalecany jest również w chorobach oczu.
 • Bio-chelat Zn-Cu-Mg

  Suplement diety Biochelat Zn-1000, Cu-200, Mg- 2000 - roztwór do spożywania uzupełnia niedobór cynku, miedzi i magnezu w organizmie, w których niezmiernie ważny dla organizmu cynk, występuje w postaci biochelatu, co zapewnia, że jest on maksymalnie przyswajalny przez organizm.